Konsultatsioonide ajad 2015/16. õppeaastal

 Jrk. Õpetaja Aeg Koht (kab nr)
  Agasild, Anne E 6. ja 7. tund, kokkuleppel A 126
  Arust, Sille T 8. tund A 116 eesruum
  Dreier, Taimi N 8. tund + kokkuleppel A 037
  Edo, Egon R 7. tund + kokkuleppel võimla, staadion
  Eesmaa, Eda N 8. tund, kokkuleppel B 205
  Eisenschmidt, Ly N 6. tund (13.20-14.05) A 216
  Ermus, Ave E 7. tund (9.c klassil 8. tund) B215
  Hansalu, Maret E 5. tund, T 5. tund A 208
  Juga, Karin T 8. tund, kokkuleppel võimla, staadion
  Kaja, Talvi K 1. tund 9.a; 7. tund 7.b; 8. tund 7.a
N 8. tund 8.ab
B 126
  Kanniste, Marge K 7. tund, kokkuleppel B 208
  Kirss, Mari-Liis T 8. tund või kokkuleppel A 131
  Kirss, Raul T 8. tund või kokkuleppel B 102
  Kumel, Ursula N 6. tund (13.20-14.05) A 308
  Kõks, Kai T 7. tund (14.15-15.00) B 202
  Känd, Karin E 7. t (5.bc), N 7. t (9.b), R 6. t (9.c) B 128
  Kärner, Anne R 6. t, kokkuleppel A 127
  Kärner, Daisy K 8. tund, kokkuleppel B 134
  Köösel, Gert E 8. tund (15.00-15.30)
K 7. tund (14.15-14.50)
A 128
  Kübar, Enn N 8. tund B 102
  Kübar, Ulla E 8. tund, kokkuleppel A 302
  Kütt, Tiina E ja T 6. tund A 210
  Luik, Helen R 5. tund A 309
  Lukas, Lembi N 7. tund B 210
  Lusik, Laine E 7. t. N 7. t A307
  Miidla, Segne T 7. tund ja N 7. tund B 138
  Murel, Anneli R 5. tund A 211
  Murulauk, Jane K 7. tund A 401
  Muttik, Maimu T 7. tund A 301
  Mõttus, Iris T 8. tund, muul ajal kokkuleppel B 206
  Niin, Tiina E 7. tund - 5. klassid,
T 8. tund - 9. klassid,
R 7. tund - 6.-8. klassid
A 409
  Prangli, Eliana E, T, N, R - 6. tund kokkuleppel A 311
  Pulk, Joel N 7. tund, kokkuleppel A 127
  Pärtelson, Külli N 6. ja 7. tund, kokkuleppel B 136
  Raadik, Anu

E 6. tund, R 5. tund

A 310
  Raudver, Signe N 7. tund, kokkuleppel A 202
  Redik, Eve N 6.tund, muul ajal kokkuleppel A 306
  Saare, Erge E, T 6. tund A 315
  Siigur, Jane T 6. tund A 207
  Soa, Piret E 7. tund B129
  Soomere, Mare T 7. tund, K 7. ja 8. tund B 203
  Suppi, Kristi E 9. tund A 037
  Suvorov, Kairi N 6. tund, kokkuleppel B 136
  Tammik, Krista R 6. tund A 103
  Tammisto, Aira N. 7. tund kokkuleppel A 401
  Tekkel, Marianne E 7. tund A 205
  Teppo, Anu E 7. tund B205
  Tilk, Anu T 7. tund, kokkuleppel A 305
  Tohver, Tiina R 6. tund A 402
  Toots, Helle E 7. tund A 201
  Tõniste, Tõnu T 8. tund; R 7. tund; E-kokkuleppel B 134
  Tõnts, Marja T 7. tund B 204
  Udso, Merle K 7. tund (14.15-14.50) B 140
  Uustal, Eve E 6.-7. tund A 206
  Vetik, Veiko N 8. tund võimla, staadion
  Viigimäe, Ene E 8. tund, R 7. tund võimla, staadion
  Vill, Aet E 7. tund + kokkulepe A 013
  Änilane, Janne E 6.-7. tund A 209

8. klassi loovtööde teemade nimekiri

8. klassi õpilased võivad valida nimekirjast endale sobiva teema või pakkuda ise välja teema pöördudes juhendaja juurede ja temaga kokku leppides.

Kui teema/juhendaja on valitud, siis tuleb see teatada klassijuhatajale ja täita ära aruandelehe algus.

Teemade nimekirja saab lugeda SIIT!

Tunniplaan 2015-16 õppeaasta

1. klassid

2. klassid

3. klassid

4. klassid

5. klassid

6. klassid

7. klassid

8. klassid

9. klassid

Kabinetid

    1.a klj Hansalu A208 1.b klj Murel A211 1.c klj Raadik A310 1.d klj Luik A309
Esmaspäev 1 Vetik Murel Raadik Luik
2 Hansalu Murel Tilk Luik
3 Tilk Murel Raadik Vill
4 Hansalu Vetik Raadik Luik
5     Vetik  
6        
           
Teisipäev 1 koor koor koor koor
2 Hansalu Murel Raadik Luik
3 Hansalu Murel Raadik Luik
4 Hansalu Murel Raadik Edo
5       Luik
6        
           
Kolmapäev 1 Hansalu Vetik Raadik Luik
2 Hansalu Murel Tilk Luik
3 Tilk Vill Raadik Luik
4 Hansalu Murel Vetik Vill
5 Vetik Murel Raadik  
6        
           
Neljapäev 1 Hansalu Murel Raadik Luik
2 Tilk Murel Raadik Luik
3 Hansalu Murel Raadik Luik
4 Hansalu Murel Raadik Luik
5 Hansalu      
6        
           
Reede 1 - Murel Raadik Edo
2 Hansalu Murel Raadik Luik
3 Hansalu Vill Raadik Luik
4 Hansalu Murel   Luik
5        
6        

 Üles!

    2.a klj Toots A201 2.b klj Kumel A308 2.c klj Siigur A207 2.d klj Saare A315
Esmaspäev 1 Vill Kumel Siigur Saare
2 Toots Vill Siigur Vetik
3 Toots Kumel Vetik Saare
4 Toots Kumel Siigur Saare
5 Juga Kumel Siigur Vill
6        
           
Teisipäev 1 Toots Juga Siigur Saare
2 Juga Kumel Vill Saare
3 Toots Kumel Siigur Vill
4 Toots Kumel Siigur Saare
5 Toots Kumel Siigur Saare
6        
           
Kolmapäev 1 Koor Koor Koor Koor
2 Toots Kumel Vetik Saare
3 Toots Kumel Siigur Vetik
4 Toots Juga Siigur Saare
5 Toots Kumel Siigur Saare
6        
           
Neljapäev 1 Kumel - Siigur Saare
2 Kumel Vill Vetik Saare
3 Vill Kumel Siigur Saare
4 Toots Kumel Vill  
5 Toots Kumel    Vetik
6        
           
Reede 1 Vill Kumel Siigur Saare
2 Toots Kumel Siigur Saare
3 Juga Kumel Siigur Saare
4 Kumel Juga Siigur Saare
5        
6        

 Üles!

    3.a klj Tekkel A205 3.b klj Uustal A206 3.c klj Prangli A311 3.e klj Tohver A401
Esmaspäev 1 Tekkel/- Redik Prangli Murulauk
2 Tekkel Uustal Redik Tohver
3 Tekkel Uustal Prangli Tohver
4 Tekkel Uustal Murulauk/Eisenschmidt Vill
5 Viigimäe Tammik Prangli Tohver
6 -/Tekkel      
           
Teisipäev 1 Tekkel/- Uustal Murulauk/Eisenschmidt Tohver
2 Tekkel Uustal Prangli Tohver
3 Tilk Viigimäe Prangli Tohver
4 Tekkel Uustal Prangli Tohver
5 Tekkel Uustal/Eisenschmidt Viigimäe Tohver
6 -/Tekkel      
       
           
Kolmapäev 1 Koor Koor Koor Koor
2 Tekkel Uustal Prangli Tohver
3 Tekkel Uustal Prangli Tohver
4 Tekkel Uustal Tammik Tammik
5 Tekkel Uustal Prangli Tohver
6 Tekkel/- Uustal/Eisenschmidt Prangli Murulauk
       
           
Neljapäev 1 Viigimäe Uustal/Eisenschmidt Prangli Murulauk
2 Tekkel Viigimäe Prangli Tohver
3 Tekkel Uustal Viigimäe Tohver
4 Tilk Uustal Redik Tohver
5 Tekkel Redik Murulauk/Eisenschmidt Tohver
6 -/Tekkel      
       
           
Reede 1 Tekkel/- Uustal/Eisenschmidt Prangli Murulauk
2 Tekkel Uustal Prangli Tohver
3 Tilk Uustal Prangli Tohver
4 Tekkel Uustal Prangli Vill
5 Tammik Uustal Murulauk/Eisenschmidt Tohver
6 -/Tekkel      
       

 Üles!

    4.a klj T.Kütt A210 4.b klj Änilane A209 4.c klj Eisenschmidt A216 4.e klj Murulauk A401
Esmaspäev 1 Hansalu Änilane Eisenschmidt -
2 T.Kütt Änilane Eisenschmidt Murulauk
3 Juga/Edo Juga/Edo Eisenschmidt Murulauk
4 T.Kütt Dreier Redik Vill
5 Dreier/Udso Änilane Eisenschmidt Murulauk
6       Murulauk
       
           
Teisipäev 1 T.Kütt Änilane/R.Kirss Dreier -
2 T.Kütt Änilane Eisenschmidt Murulauk
3 Juga/Edo Juga/Edo Eisenschmidt Tohver
4 Kõks/Dreier Änilane Eisenschmidt Tohver
5 Tilk Lõks Juga/Edo Juga/Edo
6   Änilane Eisenschmidt Murulauk
       
           
Kolmapäev 1 Koor Koor Koor Koor
2 Kõks/Udso Änilane Eisenschmidt Murulauk
3 T.Kütt Kõks Eisenschmidt Murulauk
4 T.Kütt Änilane Eisenschmidt Murulauk
5 Hansalu/R.Kirss Änilane Eisenschmidt Murulauk
6 T.Kütt Änilane    
       
           
Neljapäev 1 T.Kütt Tilk Redik Dreier
2 T.Kütt Kõks Eisenschmidt Murulauk
3 Tilk Änilane Eisenschmidt Tohver/E.Kübar
4 Juga/Edo Juga/Edo Eisenschmidt Murulauk
5 Kõks/Udso Änilane Juga/Edo Juga/Edo
6       Murulauk
       
           
Reede 1 T.Kütt Änilane - -
2 T.Kütt Kõks Eisenschmidt Murulauk
3 Kõks/Udso Änilane Eisenschmidt/E.Kübar Murulauk
4 T.Kütt Tilk Eisenschmidt Vill
5 Tilk   Juga/Edo Juga/Edo
6       Murulauk
       

 Üles!

    5.a klj Kõks B202 5.b klj Pulk A127 5.c klj Kanniste B208 5.e klj Känd B128
Esmaspäev 1 Miidla Lukas - Teppo B205
2 Tõnts Känd/Miidla Känd/Miidla Lukas
3 Kõks Änilane Udso Pulk
4 Pulk Udso Teppo B205 Känd
5 Teppo B205 Pulk Kanniste Kirss/Kirss
6 Juga/Vetik Teppo B205 Viigimäe/Vetik Kirss/Kirss
7        
8        
           
Teisipäev 1 Hansalu A418 Viigimäe/Edo Eesmaa Viigimäe/Edo
2 Miidla Viigimäe/Edo Kirss/Kirss Viigimäe/Edo
3 Kõks Änilane Kirss/Kirss Känd
4 Eesmaa Känd/Miidla Känd/Miidla Lukas
5 Muttik Udso Kanniste Pulk
6 Tõnts Lukas Udso  
7        
8        
           
Kolmapäev 1 Koor Udso Köösel Dreier
2 Miidla Lukas Eesmaa Vill
3 Muttik Känd/Miidla Känd/Miidla Agasild
4 Tõnts Muttik Kanniste Lukas
5 Kõks Dreier Muttik Känd
6     Udso Eesmaa
7        
8        
           
Neljapäev 1 Kirss/Kübar Känd/Miidla Känd/Miidla U.Kübar
2 Kirss/Kübar Änilane Udso Agasild
3 Miidla Lukas Kanniste Känd
4 Kõks Kirss/Kübar Köösel Lukas
5 Tõnts Kirss/Kübar Dreier Eesmaa
6 Dreier Viigimäe/Edo   Viigimäe/Edo
7        
8        
           
Reede 1 Juga/Vetik Lukas Viigimäe/Vetik Känd
2 Juga/Vetik Udso Viigimäe/Vetik Agasild
3 Tõnts Känd/Miidla Känd/Miidla Niin
4 Miidla Pulk Niin Lukas
5 Eesmaa Niin Kanniste  
6        
7        
8        

Üles! 

    6.a klj Udso B140 6.b klj Viigimäe 6.c klj Soa B129 6.e klj Känd B128
Esmaspäev 1 Pulk Kanniste Soa Känd
2 Kanniste Tammisto A301/Soomere/Ermus Lusik/Soomere/Ermus Saare
3 Kirss/Kirss Kütt Kanniste Lukas
4 Kirss/Kirss Änilane Soa Köösel
5 Miidla Toots Köösel Kirss/Kirss
6 Pulk   Soomere Kirss/Kirss
7        
8        
           
Teisipäev 1 Tilk Kanniste - Köösel
2 Eesmaa Kanniste Soomere Köösel
3 Kanniste Murulauk Eesmaa Lukas
4 Lusik/Soomere Viigimäe/Vetik Kanniste Lusik/Soomere
5 Miidla Kütt Soa Känd
6 Juga/Vetik Tammisto A306/Soomere/Ermus Lusik/Soomere/Ermus Juga/Vetik
7        
8        
           
Kolmapäev 1 koor Murulauk Niin Eesmaa
2 Kanniste Pulk Soa Vill
3 Hansalu A418 Änilane Soomere Saare
4 Udso Redik Eesmaa Känd
5 Lusik/Soomere Kütt Kanniste Lusik/Soomere
6 Vill A037 Kanniste Köösel Lukas
7 Miidla Pulk   U.Kübar
8        
           
Neljapäev 1 Pulk Änilane Kanniste Eesmaa
2 Lusik/Soomere Hansalu A418 Redik Lusik/Soomere
3 Juga/Vetik Murulauk Toots Juga/Vetik
4 Udso Kütt Viigimäe/Vetik Känd 
5 Miidla Tammisto A301/Soomere/Ermus Lusik/Soomere/Ermus Saare
6 Kanniste Kirss/Kübar Eesmaa Lukas
7 Eesmaa Kirss/Kübar Köösel  
8        
           
Reede 1 Miidla Pulk Kirss/Kübar Toots
2 Lusik/Soomere Kanniste Kirss/Kübar Lusik/Soomere
3 Toots Viigimäe/Vetik Kanniste Niin
4 Kanniste Änilane Viigimäe/Vetik Känd
5 Udso Kütt Soa Lukas
6 Eesmaa Tammisto A301/Soomere/Ermus Lusik/Soomere/Ermus  
7        
8        

Üles! 

    7.a klj Lusik A307 7.b klj Juga 7.c klj Miidla B138 7.e klj Agasild A126
Esmaspäev 1 Toots Kaja Juga/Edo Juga/Edo
2 Köks Pulk Niin Soa
3 Lusik/Soomere/Ermus Agasild/Soomere/Ermus Tammisto A301/Soomere/Ermus Dreier
4 Tilk Juga/Edo Tõnts Niin
5 Kaja Tõnts Redik Mõttus
6 Tõnts Kõks/Udso Miidla Suppi A037
7     Suppi A037  
8        
           
Teisipäev 1 Tõnts Kõks/Udso - Lusik
2 Lusik Toots Kõks/Udso Tilk
3 Kaja D.Kärner B136 Miidla Agasild
4 Kirss/Kirss Kaja Tõnts Pulk
5 Kirss/Kirss Kaja Dreier Tõnts
6   Dreier Kirss/Kirss Soa
7     Kirss/Kirss  
8        
           
Kolmapäev 1 koor Kirss/Kirss Toots Agasild
2 Kaja Kirss/Kirss D.Kärner B134 Lusik
3 Lusik Tõnts Juga/Edo Juga/Edo
4 Viigimäe/Edo Mõttus Miidla Soa
5 D.Kärner B134 Teppo B136 Mõttus Tõnts
6 Tilk Kaja Teppo B136 D.Kärner B134
7 Teppo B205      
8        
           
Neljapäev 1 Kõks Juga/Edo Tõnts Lusik
2 Kaja Tõnts Miidla Toots
3 Tõnts Redik Kõks/Udso Pulk
4 Lusik/Soomere/Ermus Agasild/Soomere/Ermus Tammisto A301/Soomere/Ermus Eesmaa
5 Niin Kaja Pulk Soa
6 Kaja Niin   Tõnts
7 Dreier      
8        
           
Reede 1 Tõnts Kõks/Udso Teppo B126 Agasild
2 Teppo B126 Pulk Miidla Tõnts
3 Mõttus Teppo B126 Pulk Eesmaa
4 Kõks Mõttus Tõnts Kirss/Kübar
5 Lusik/Soomere/Ermus Agasild/Soomere/Ermus Tammisto A301/Soomere/Ermus Kirss/Kübar
6 Viigimäe/Edo Tõnts Kõks/Udso Soa
7        
8        

Üles! 

    8.a klj Köösel A128 8.b klj Vetik 8.e klj A.Agasild A126
Esmaspäev 1 Udso/Soomere Mõttus Kütt
2 Juga/Edo Udso/Agasild Juga/Edo
3 Kaja Redik Pärtelson
4 Lukas Kaja Niin
5 Lusik/Soomere/Ermus Tammisto A301/Soomere/Ermus Agasild/Ermus
6 Köösel Pärtelson Suppi A037
7 Pärtelson Vetik/-  
8      
         
Teisipäev 1 Kaja Arust A127 Agasild
2 Tõniste Kaja Tilk
3 Udso/Soomere Tõniste Kütt
4 Muttik Udso/Agasild Mõttus
5 Lukas D.Kärner B136 Tõniste
6 D.Kärner B136 U.Kübar B205 Suvorov B136
7 Mõttus -/Vetik U.Kübar B205
8      
         
Kolmapäev 1 koor Mõttus Kütt
2 Arust A128 U.Kübar B204 Agasild
3 Kirss/Kirss Kaja Mõttus
4 Kirss/Kirss Pärtelson Suvorov B134
5 Kaja Köösel U.Kübar A126
6 Muttik Kirss/Kirss U.Kübar A126
7   Kirss/Kirss Pärtelson
8      
         
Neljapäev 1 Udso/Soomere Vetik/- Agasild
2 Juga/Edo D.Kärner B134 Juga/Edo
3 Pärtelson Kaja Kütt
4 Kaja U.Kübar B134 A.Kärner B206
5 Lukas Köösel  Arust A305
6 Lusik/Soomere/Ermus Tammisto A301/Soomere/Ermus Agasild/Ermus
7 D.Kärner B134 -/Vetik  
8      
         
Reede 1 Hansalu A418 U.Kübar B205 Tõniste
2 Lukas Tõniste A.Kärner A306
3 Lusik/Soomere/Ermus Tammisto A301/Soomere/Ermus Agasild/Ermus
4 Köösel Udso/Agasild Kirss/Kübar
5 Tõniste Mõttus Kirss/Kübar
6 Mõttus Niin U.Kübar A126
7      
8      

Üles! 

    9.a klj Pärtelson B136 9.b klj M.-L.Kirss A131 9.c klj Ermus B215 9.e klj Suvorov
Esmaspäev 1 Pärtelson Kõks - R.Kirss
2 Kaja Pärtelson - R.Kirss
3 Hansalu A418 Tõnts Känd Miidla
4 Agasild/Soomere Lusik/Soomere/Ermus Tammisto A301/Ermus Pärtelson
5 Lukas Tilk Pärtelson U.Kübar
6 Redik Känd Mõttus Ermus
7 Köösel Mõttus Viigimäe/Edo  
8     Ermus  
           
Teisipäev 1 Lukas Känd Soomere Miidla
2 Lukas Tõnts Känd Agasild
3 Köösel Tõnts Muttik Ermus
4 D.Kärner B136 Tõniste Ermus U.Kübar
5 Agasild/Soomere Lusik/Soomere/Ermus Tammisto A306/Ermus U.Kübar
6 Kaja Köks Köösel Tõniste
7 Udso Juga/Edo Tõniste Edo
8        
           
Kolmapäev 1 - Juga/Edo Känd Edo
2 Juga/Edo Känd Pärtelson Mõttus
3 Udso D.Kärner B134 Kanniste Redik
4 Kaja Kõks Soomere Agasild
5 Lukas Niin Viigimäe/Edo Miidla
6 Redik Mõttus Niin Suvorov
7 Mõttus   D.Kärner B134 Niin
8        
           
Neljapäev 1 Kaja D.Kärner B134 - Ermus
2 Köösel Känd Ermus A.Kärner B206
3 Agasild/Soomere Lusik/Soomere/Ermus Tammisto A301/Ermus A.Kärner B206
4 Pärtelson Tõnts Kanniste Miidla
5 D.Kärner B134 A.Kärner B206 Kanniste Agasild
6 Udso Köösel D.Kärner B134 Mõttus
7 Juga/Edo   Mõttus Suvorov B136
8        
           
Reede 1 - Mõttus Kanniste -
2 Mõttus Köösel Känd Pärtelson
3 Köösel Pärtelson Tõniste A.Kärner A306
4 Pärtelson Tõniste Soomere A.Kärner A306
5 Pärtelson A.Kärner A306 Köösel U.Kübar
6 Kirss/Kübar     Tõniste
7 Kirss/Kübar      
8        

Üles! 

Kabinetid        
A korpus B korpus  
 
A013 Vill B102 tööõpetus, E.Kübar, R.Kirss  
A037 arvuti, Dreier B126 matemaatika, Kaja  
A102 infojuht, Ervald B128 matemaatika, 5/6.e, Känd  
A103 huvijuht, Tammik B129 matemaatika, 6.c, Soa  
A104 psühholoog, Hirs B134 füüsika, Tõniste  
A115 õpetajate tuba B136 keemia, 9.a, Pärtelson  
A116 õppealajuhataja, Arust, Palu B138 matemaatika, 7.c, Miidla  
A120 direktor, Veri B140 inglise keel, 6.a, Udso  
A120 kantselei, Aksin B202 inglise keel, 5.a, Kõks  
A126 vene keel, 7/8.e, Agasild B203 inglise ja soome keel, Soomere  
A127 ajalugu ja ühiskond, 5.b, Pulk B204 eesti keel ja kirjandus, Tõnts  
A128 ajalugu ja ühiskond, 8.a, Köösel B205 loodusõpetus, Eesmaa  
A131 käsitöö ja kodundus, 9.b, M.-L.Kirss B206 bioloogia, Mõttus  
A201 2.a, Toots B208 eesti keel ja kirjandus, 5.c, Kanniste  
A202 logopeed, Raudver B210 eesti keel ja kirjandus, Lukas  
A205 3.a, Tekkel B215 saksa keel, 9.c, Ermus  
A206 3.b, Uustal      
A207 2.c, Siigur      
A208 1.a, Hansalu      
A209 4.b, Änilane      
A210 4.a, T.Kütt      
A211 1.b, Murel      
A216 4.c, Eisenschmidt      
A301 muusika, Muttik      
A302 logopeed, U.Kübar      
A305 muusika, Tilk      
A306 muusika, Redik      
A307 vene keel, 7.a, Lusik      
A308 2.b, Kumel      
A309 1.b, Luik      
A310 1.c, Raadik      
A311 3.c, Prangli      
A315 2.d, Saare      
A401 4.e, Murulauk      
A402 3.e, Tohver      
A407 aula      
A409 väike võimla      
A418 kunst, Niin      

 Üles!

 

Tervise Arengu Instituut kutsub õpilasi osalema üleriigilisel loovtööde konkursil Söögivahetund, mille teema on sellel korral „Disaini oma koolisöökla“.

Konkursi eesmärgiks on pöörata suuremat tähelepanu koolitoidu ja koolisööklate temaatikale ning väärtustada toitlustajate tööd. Loovkonkursiga loodame pakkuda inspiratsiooni kooli personalile ja –toitlustajatele, samuti õpilastele endile. Koolisöökla peaks olema mõnus paik, kuhu tullakse ja kust minnakse hea tujuga.

Konkursil saavad osaleda kõik õpilased 1.-12. klassini.

  • Alg- ja põhikooli õpilastelt ootame joonistusi, paberile kleebitud või arvutil kujundatud kollaaže, mis juhiksid tähelepanu koolisööklale kui keskkonnale. Töö tehnika võib õpilane valida omal soovil.
  • Põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased, kes pole pliiatsi ja paberiga sina peal, aga oskavad hästi käsitleda tehnilisi vahendeid, saavad konkursil osaleda omavalmistatud videoga. Video tuleb samuti teha etteantud teemal.

Plakatitele ja videotele esitatavad tehnilised nõuded leiate veebiaadressilt http://www.terviseinfo.ee/et/konkursid/soeoegivahetund. (on ka artikli lõpus)

Kõikides vanuserühmades esitatakse joonistused või kollaažid individuaalselt. Videod valmistatakse grupi või klassi ühisloominguna.

Iga vanuseklassi parimate joonistuste autorid saavad auhinnaks nutikella. Teise ja kolmanda koha võitjatele on auhinnaks raamatupoe kinkekaart. Parima video esitanud grupile on auhinnaks LCD-teler, mis jääb klassi või kooli käsutusse, et sealt ühiselt vaadata videoid, õppefilme jms. 

Konkursitööd tuleb saata hiljemalt 5. novembriks Tervise Arengu Instituuti, aadressile Hiiu 42, Tallinn 11619, märksõnaga „Söögivahetund“, Käroliin Andrejeva.

 

-------

Konkursitöö juhend

„Disaini oma koolisöökla“

  • Konkurss kestab 24. septembrist kuni 5. novembrini 2015.
  • Osaleda võivad kõik kooliõpilased 1.-12. klassini:
    • algklasside (1.-4. klass) õpilastelt ootame joonistusi
    • põhikooliõpilased saavad osaleda joonistuste või videoga
    • gümnaasiumiõpilased saavad esitada video.
  • Konkursile esitatavate loovtööde teema on „Disaini oma koolisöökla ".
  • Valmiv joonistus või video peab kujutama nägemust koolisööklast kui keskkonnast, kus on meeldiv koolitoitu süüa. Oluline on läbi mõelda, milliseid konkreetseid muudatusi kool saaks/võiks teha, et koolisöökla meeldivamaks, hubasemaks ja turvalisemaks paigaks muuta.

Disain on protsess, mille käigus leitakse probleemile uus ja parem lahendus. Disain ei ole pelgalt välimus. Selle kaudu luuakse lahendusi, tooteid ja teenuseid, mis on tulusamad, huvitavamad, inimsõbralikumad, ilusamad, loodust säästvamad ja turvalisemad.

  • Kõikides vanuserühmades esitatakse joonistus individuaalselt (st töö valmistab üks õpilane). Videod valmistatakse grupi või klassi ühisloominguna, mis tähendab seda, et ka auhinda tuleb jagada klassi või koolikaaslastega.
  • Joonistuse tehnilised tingimused
  1. Töö tuleb esitada A2 (420x594 mm) või A3 (420x297 mm) formaadis.
  2. Tehnika valik on vaba, see võib olla nii joonistus, maal, graafika või kollaaž, samuti  segu mitmest tehnikast, kuid töö peab olema tasapinnaline, mitte ruumiline.
  3. Töö tuleb saata konkursi korraldajale täisformaadis, mitte kokkumurtud kujul.
  4. Igale tööle tuleb lisada järgmised andmed: autori nimi, kool, klass, kooli aadress ning õpetaja/juhendaja nimi,  tema kontakttelefon ja e-posti aadress.
  5. Kõik andmed, sh autori nimi, peavad paiknema töö tagaküljel.
  • Video tehnilised tingimused
  1. Video pikkuseks võib olla kuni 3 minutit.
  2. Video vormi osas piiranguid ei ole – see võib olla dokumentaalne, lavastatud, valminud animatsioonina või näidatakse liikuvaid pilte.
  3. Video võib olla nii värviline kui mustvalge, nii heli- kui tummfilm.
  4. Video võib teha ka mobiiltelefoni kaameraga.
  5. Video võib saata CD-l, DVD-l või veebilingina (faili formaat peab võimaldama hiljem DVD-le kopeerimist).
  6. CD- või DVD-ümbrisele tuleb lisada järgmised andmed: autorite nimed, kool, klass, kooli aadress ning õpetaja/juhendaja nimi, tema kontakttelefon ja e-posti aadress.
  • Kõik tööd peavad vastama konkursi teemale ja etteantud tehnilistele tingimustele. Mittevastavad tööd hindamisele ei pääse.

  • Konkursitööd tuleb saata hiljemalt 5. novembriks 2015 Tervise Arengu Instituuti, aadressil Hiiu 42, Tallinn 11619, märksõna „Söögivahetund", Käroliin Andrejeva. Video veebilink saata aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
  • Laekunud tööde hindamisel arvestatakse idee originaalsust, loomingulisust, vastavust nõutud formaadile, vastavust etteantud teemale ja tehnilistele tingimustele.
  • Töid hinnatakse ja auhinnad antakse välja kolmele parimale tööle kahes vanuserühmas:
    • 1.-4. klass
    • 5.-9. klass
    • Eraldi antakse välja üks suur grupiauhind 5.-12. klasside parimale videole.
  • Žürii valib parimad loovtööd välja hiljemalt 26. novembriks 2015. Võitjaid teavitatakse isiklikult meili teel ning konkursi tulemustega info saadetakse ka kohalikule tervisedendajale. Kõik žürii poolt äramärgitud tööd ning autorid avalikustatakse veebiaadressil http://www.terviseinfo.ee/et/konkursid/soeoegivahetund.
  • Tervise Arengu Instituudil on õigus kasutada töid näitustel, trükistes ja muudes infomaterjalides ning oma veebilehtedel virtuaalnäitusena.
  • Töid säilitatakse üks aasta Tervise Arengu Instituudis ning kuuluvad tagastamisele ainult autorite erisoovil.
  • Korraldajatel on õigus teha muudatusi konkursi korralduses, kui selleks peaks olema vajadust.

Julgust osalemisel ja edu konkursil!

Käroliin Andrejeva
Projektijuht
Tervise Arengu Instituut
Hiiu 42, 11619 TALLINN
Tel: 659 3972
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

TÜ teaduskooli kodulehele on lisatud saksa keele, informaatika, matemaatika olümpiaadide juhendid ning ajalooolümpiaadi juhend, märksõnad ja kirjandus. Avaldatud on ka õpioskuse võistluse juhend. Dokumendid leiab järgmistelt lehtedelt:

Saksa keele olümpiaadi piirkonnavoor toimub 4. detsembril 2015 ja lõppvoor Tartus 26. veebruaril 2016.

Informaatikaolümpiaadi eelvoor toimub 5. detsembril 2015 ja lõppvoor 13.-14. veebruaril 2016 Tartus.

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor toimub 30. jaanuaril 2016 ja lõppvoor Tartus 2.-3. aprillil.

Ajalooolümpiaadi piirkonnavoor toimub 13. veebruaril 2016 ja lõppvoor 23.-24. märtsini.

Õpioskuste lõppvõistlus toimub 17. oktoobril Pärnus. (juhend)

Loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor toimub 5. märtsil 2016 ja lõppvoor Tartus 17.-18. septembril.

Vene keel võõrkeelena olümpiaadi eelvoor toimub 4. märtsil 2016 ja lõppvoor Tallinnas 29. märtsil.

Olümpiaadide piirkonnavoorudega seotud küsimustele saab vastuseid olümpiaadide piirkondlikelt koordinaatoritelt. Nende kontaktid leiab lehelt: http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadide-piirkondlike-koordinaatorite-kontaktid

Olümpiaadide lõppvoorude ning ainevõistluste kohta annab infot Ene Örd (TÜ teaduskool), tel: 737 5580, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Osale õpilaste teadusjakirja Akadeemiake uurimistööde konkursil!

Akadeemiakese erinumbrisse ootame ka algklassi õpilaste töid!

Tähtaeg: 30. september 2015

Uurimistööle esitatavad nõuded on toodud kodulehel: http://akadeemiake.ee/nouded-artiklitele/

Parimad tööd avaldatakse Akadeemiakese 26. numbris!

SA Akadeemiake www.akadeemiake.ee

https://www.facebook.com/pages/Akadeemiake/180522812021385

VÕIDA KLASSIEKSKURSIOON EESTI MAANTEEMUUSEUMISSE!
Konkurss 5. klasside õpilastele ja nende õpetajatele

Ootame konkursile osalema vahvate ja innovaatiliste ideedega õpilasi ja nende õpetajaid, kes soovivad nähtavaks tegemise teemas (helkur, helkurvest, erksavärvilised riided, helkurniit, helkurkangas) enda koolis või kogukonnas midagi ära teha. Ole isikupärane ja tee ise midagi selleks, et Sina ja Sinu sõbrad oleksid liikluses nähtavad!
Tegevustena ootame näiteks avalikke üritusi koolis ja/või kogukonnas, koolitusi kaasõpilastele, õpetajatele ja/või eakatele, moeshowsid, käsitöönäitusi, heategevusüritusi, ohutusvideoid, noortekonverentse, õpilaste uurimustöid, ohutusalaseid referaate, helkuridisaine, õpilasfirmade tegevusi jms. Soovime silmapaistvamaid projekte teistega jagada ja neid tunnustada.

1. Konkursi korraldaja
1.1. Maanteeameti ennetustöö osakond
2. Koostööpartnerid
2.1. Eesti Maanteemuuseum, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Noorteühenduste Liit, Eesti otsib superstaari 2015.a finalistid Jana Liisa Johannson ja Karl Gustav Adamsoo
3. Konkursi eesmärk
3.1. Kaasata Eestimaa koolide 5. klasside õpilasi ja õpetajaid nähtavaks tegemise teemal enda kogukonna liikmeid märkama, neist hoolima ja sekkuma.
3.2. Toetada põhikooli riikliku õppekava II kooliastme üldpädevusi läbivate teemade kaudu.
4. Konkursi tingimused
4.1. Konkursil osalemiseks palume õpetajal registreeruda kuni 5. oktoobrini 2015 ja lühidalt kirjeldada ideed ja esialgselt planeeritud tegevuste sisu aadressil: https://docs.google.com/forms/d/1GHdnMJUFKL0PS-tLZw17_wBfuQBuYbtNMZySokbY0m4/viewform
4.2. Pärast registreerumist on võimalik saada nõustamist ja küsida maanteeameti poolt väljatöötatud jaotusmaterjale (helkurid, rullhelkurid, plakatid, kleebised vms) planeeritud tegevuste läbiviimiseks, pöördudes peaspetsialist Gerli Grünbergi poole aadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
4.3. Viimane tähtaeg tööde kokkuvõtete esitamiseks on 15. veebruar 2016.
4.4. Kokkuvõttes esitada vabas vormis tagaside, pildid ja viide tegevuste kajastusele (Lisa 1). Materjalid saata kas Microsoft Office programmides (Word, Powerpoint, Excel, Media Player jms) või lingina aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. .
4.5. Soovitame eelnevalt tutvuda Tartu Ülikooli haridusuuringute ja õppekavaarenduse keskuse loodud läbivate teemade liikluse alateema õpilaste hindamisvahendiga: http://www.curriculum.ut.ee/et/labivad-teemad/liiklus (helkur 3. alateema) ja kooli hindamisvahendiga: http://www.curriculum.ut.ee/et/kooli-hindamisvahendid
5. Tööde hindamine
5.1. Konkursile laekunud loovtöödega tutvumiseks moodustab Maanteeameti ennetustöö osakond vähemalt 7-liikmelise ekspertkomisjoni. Komisjoni kuulub vähemalt 3 Maanteeameti ennetustöö osakonna spetsialisti.
5.2. Iga komisjoniliige valib välja kuni 5 silmapaistvamat tööd.
5.3. Peaauhinnale kandideerivad projektid avalikustatakse www.liikluskasvatus.ee leheküljel ja Maanteeameti koduleheküljel – www.mnt.ee , alates 17. märts 2016.
5.4. Peaauhinnale kandideerivatel klassidel on ekspertkomisjonilt võimalik hindamisel saada lisapunkte (kokku kuni 5 lisapunkti). Ekspertkomisjon lähtub hindamisel järgmistest kriteeriumitest:
5.4.1. Tegevusi on järjepidevuse tagamiseks planeeritud ka tulevikuks: + 1 punkti
5.4.2. Läbi viidud tegevuste innovaatilisus (näiteks on loodud uued meetodid, vahendid): +1 punkti
5.4.3. Tulemuste mõõdetavus (näiteks on loodud üks uus metoodika, toode): +1 punkti
5.4.4. Projekti on kaasatud kogu klassi õpilased ja/või kogukond: + 1 punkti
5.4.5. Loodud tulemust kasutab laiem sihtrühm, näiteks teiste klasside õpilased, õpetajad, kooli juhtkond või kogukond jms: + 1 punkti
5.5. Maanteeameti ennetusöö osakonnal on õigus kasutada saadetud materjale ennetustegevustes.
6. Autasustamine
6.1. Kokku antakse välja kolm peaauhinda, á 500 €.
6.2. Peaauhinnale kandideerivatest projektidest valib ühe võitja ekspertkomisjon, teise rahvas liikluskasvatuse Facebookis hääletades ja kolmanda Eesti Noorteühenduste Liit hiljemalt 24. märtsiks 2016.
6.3. Konkursi võitjatega võetakse kümne päeva jooksul pärast konkursi lõppu ühendust kooli poolt esitatud kontaktandmetel.
6.4. Maanteeamet premeerib peaauhinna võitjat klassiekskursiooni transpordi rahastamisega summas 500 € (koos käibemaksuga) Eesti Maanteemuuseumisse, kus viiakse läbi tasuta liiklusprogramm ja giidiga ekskursioon kuni 25-le õpilasele.
6.4.1. Võitjad peavad ühe kuu jooksul pärast tulemuste selgumist võtma ühendust Eesti Maanteemuuseumiga (kontaktisik: Triinu Õispuu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., mob: 5854 5636) ja täpsustama kevadise külastuspäeva ning liiklusprogrammi aja.

Lisainfo

Gerli Grünberg
Peaspetsialist
Ennetustöö osakond
Maanteeamet
446 4611/ 5305 4499
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisa 1 – Kokkuvõte tehtud tegevustest

Ootame teiepoolset vabas vormis tagasisidet, mis sisaldab allolevat informatsiooni:
• Tegevuste toimumise ajavahemik;
• Tegevuste toimumise koht;
• Kaardistatud ja kirjeldatud on esialgne olukord enda nähtavaks tegemise (helkur, helkurvest, erksavärvilised riided) valdkonnas (koolis, kogukonnas, linnas jne);
• Kirjeldatud on konkreetsed läbiviidud ühistegevused olukorra parandamiseks ja järjepidevuse tagamiseks;
• Kirjeldatud on, keda tegevustesse kaasati- lapsevanemad, õpetajad, kogukond, koolikaaslased jne;
• Kus on tehtud tegevused saanud kajastuse, kas kohalikus meedias, kooli koduleheküljel, blogis, Facebookis vms. Lisada hüperlink või väljavõte;
• Õpetajatepoolne analüüs töös esitatud tegevustele– kas reaalses vaadeldavas piirkonnas on midagi muutunud, kas see tegevus andis õpilastele midagi liiklejana juurde, kas tänu antud tegevusele (eeskujule) on midagi muutunud ka kaasõpilaste, kogukonna liikluskäitumises;
• Lisatud on pildimaterjal (maksimaalselt 7).

Vabariigi President kuulutas välja ajalooalaste uurimistööde võistluse

President Toomas Hendrik Ilves kuulutas 2. septembril2015 välja kooliõpilastele suunatud ajalooalaste uurimistööde võistluse "Eesti asi".

Juba 17. korda toimuv president Toomas Hendrik Ilvese poolt patroneeritav konkurss on mõeldud õpilastele, eesmärgiga süvendada noortes huvi ajaloo vastu ning nägema seoseid mineviku ja oleviku vahel.

Võistluse tänavune teema pakub uurimiseks palju erinevaid võimalusi. Mõtteainest leiab juba ainuüksi nn Eesti asjade sõnastamine ja välja selgitamine. Uuendusena on selleaastase võistluse raames lisaks uurimistöö kirjutamisele ka loovtöö kategooria, mis võimaldab antud teemale läheneda ka praktilisema nurga alt.

Konkurssi korraldab Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts ning seda toetavad Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Uurimistöid hindab žürii, mille koosseisu kuuluvad mitmete teadusasutuste esindajad. Hinnatakse uurimistöö originaalsust, allikate kasutamise ja üldistamise oskust ning tööde vastavust teemale.

Uurimistööde esitamise tähtaeg on 1. aprill 2016. Konkursi tingimustega on võimalik tutvuda Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi kodulehel www.eays.edu.ee ja pressiteatele lisatud dokumendis.

Info edastas Vabariigi Presidendi Kantselei avalike suhete osakond 

 

EENeti 2015. aasta arvutijoonistuste võistlus

EENeti 2015. aasta arvutijoonistuste võistlus on sel aastal osa HITSA õpilastööde konkursist "Maailmariik Eesti" 2015/2016.

  • Pilte oodatakse 1. septembrist 2015 10. novembrini 2015 (kaasa arvatud). Võitjad selguvad 30. novembriks 2015.
  • Teemad

    1. Leiutajatekülas sündinud
    2. Maailma koristamine algas siit
    3. ID-pilet maailma
    4. Tere tulemast, e-resident!
    5. Kingitus maailmale
    6. Üks kõigi, kõik ühe eest!
    7. Kuulsad hiireviud
    8. Maailma parim laulupidu

Loe täpsemalt Eeneti lehelt!

 

 

 

MENÜÜ 28.09.-02.10.2015.

Esmaspäev, 28. september     Makaron, hakklihakaste köögiviljadega, leib, sai, joogijogurt, hapukurgi-porgandi-kapsasalat

Teisipäev, 29. september        Kalaseljanka, hapukoor, leib, sai, riisipuder marjakisselliga, õun

Kolmapäev, 30. september     Kartul, kanapihv, kaste, leib, sai, porgandi-ananassisalat, morss

Neljapäev, 1. oktoober            Värskekapsasupp, hapukoor, leib, sai, kamavaht keedisega, pirn

Reede, 2. oktoober                  Kartul, böfstrooganov, leib, sai, peedi-õunasalat, mahlajook

 

Hommikupuder:

E. Viieviljahelbe puder

T. Mannapuder

K. Neljaviljahelbe puder

N. Riisipuder

R. Kaerahelbepuder

 

Lisaeine:

E. Riisipuder keedisega, v/l vorstiga, piim

T. Kartul, värskekapsa-hakklihahautis, morss

K. Viinerisupp, v/s juustuga, piim

N. Makaronid hakklihaga, mahlajook

R. Makaronisalat

 

Koolisööklas iga päev võimalik juua piima ja keefiri