Hea lapsevanem

Kaugel ei ole aeg, kus Pärnu linnavalitsus hakkab määrama ARNO programmis I klassi minevatele lastele elukohajärgseid koole.

Pärnu linnas määrab lapsele elukohajärgse põhikooli Pärnu linnavalitsuse haridusosakond, kasutades selleks e-keskkonda ARNO. Kool määratakse lapsele rahvastikuregistri andmete alusel automaatselt, seega ei pea lapsevanem kooli registreerimiseks eraldi avaldust esitama. Aluseks võetakse lapse elukohaandmed 10. märtsi seisuga ning kooli kaugus lapse elukohast. Programm ARNO lähtub koolitee pikkusest ja õppekohtade arvust koolis. Elukohajärgsesse kooli määramisel arvestatakse lapse elukohta ja rahvastikuregistri sissekande aega. Kool määratakse lapsele, kes on käesoleva aasta 1. septembrist koolikohustusliku eas, ehk, kes on enne jooksva aasta 1. oktoobrit saanud seitsmeaastaseks (sünniajaga 01.10.2012-30.09.2013.)

 

Pärnu linnas on elukohajärgseteks koolideks:

Pärnu Kuninga Tänava Põhikool

Pärnu Mai Kool

Pärnu Raeküla Kool

Pärnu Rääma Põhikool

Pärnu Vanalinna Põhikool

Pärnu Tammsaare Kool

Pärnu Ülejõe Põhikool

Tõstamaa Keskkool

Paikuse Põhikool

Audru Kool

Jõõpre Kool

Lindi Lasteaed- Algkool

Lisaks on võimalik avaldada soovi õppima asumiseks ka Pärnu erakoolide I klassidesse, pöördudes selleks otse Pärnu Waldorfkooli või Pärnu Vabakooli poole. Ülelinnaliselt võetakse vastu ka Tammsaare Kooli vene õppekeele ja varajase keelekümbluse klassidesse, Pärnu Päikese Kooli (erituge vajavad õpilased) ja Pärnu Raeküla Kooli spordiklassi ning Ülejõe Põhikooli muusiklassi. Ülelinnaliste koolide I klasside kohta info saamiseks palume pöörduda otse nimetatud koolide poole.

Pärnu Ülejõe Põhikooli muusikakatsetele registreerimine toimub 15. jaanuar kuni 15. veebruar 2020. https://www.ylejoe.parnu.ee/

Pärnu Raeküla Kooli spordiklassi katsetele registreerimine toimub 25 jaanuar kuni 14 veebruar 2020 https://raekyla.parnu.ee/et/

Pärnu Waldorfkooli avalduste vastuvõtt toimub kuni 31. jaanuarini 2020. http://hahn.ee/kool/kooli-vastuvotmine/

Pärnu Vabakooli registreerimine 1. klassi toimub kuni 1. veebruarini 2020 http://www.vabakool.ee/vabakool/

Lapsele määratud elukohajärgne põhikool avaldatakse 20. märtsil elektroonilise programmi ARNO kaudu. Kui määratud elukohajärgne kool on lapsele sobiv, siis teeb vanem ARNO keskkonnas elukohajärgseks kooliks määratud kooli vastuvõtu taotluse ning saab seejärel vajalikud dokumendid kooli edastada. Juhul kui koolivalik ei ole vanemale sobiv on võimalik teha kuni 10 aprillini ARNOs taotlus kooli muutmiseks. Taotlused vaatab läbi linnavalitsuse komisjon.

Kuidas siseneda ARNO süsteemi ja milliseid toiminguid süsteemis teha? Kuidas haridussüsteem ARNO lastele koolikohad määrab? Kuidas kinnitada koolikoht või teha taotlus koolikoha muutmiseks? Kuidas taotleda ARNOs koolimineva lapse toetust? Kuidas toimida siis kui laps läheb varem kooli? ….. Neile ja paljudele teistele küsimustele anname vastused I klassi minevate laste lapsevanemate koolitusel, kuhu ootame 2020 aasta sügisel I klassi minevate laste vanemaid.

 

ARNO kasutamise koolitused 2020/2021. õppeaastal I klassi mineva lapse vanematele:

12. veebruaril kell 17:30 Pärnu Keskraamatukogu suures saalis.

17. veebruaril kell 17:30 Audru Koolis

18 veebruaril kell 17:30 Paikuse Põhikoolis

19 veebruaril kell 17:30 Tõstamaa Keskkoolis

Lisainfot koolide määramise kohta leiate linna kodulehelt https://parnu.ee/linnakodanikule/haridus/uldharidus/kooli-vastuvott

Pärnu haridusteenuste haldamise süsteem ARNO https://arno.parnu.ee/

Küsimuste korral palun pöörduda See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.