Lisaeinet pakutakse esmaspäevast neljapäevani kell 13.00- 13.30

Ühe eine hind on 1,0 €

LISAEINEGA ALUSTAME 6. SEPTEMBER 2021

Einele tuleb laps eelnevalt registreerida läbi ARNO süsteemi. Lapsevanem vastutab ise õige info sisestamise eest. Lisaeine saldo võib liikuda miinusesse kui laps on sööma märgitud ja saldol raha ei ole. 

Kuidas laps sööma saada?

Tuleb valida „KOOLILÕUNA“ kus avaneb uus aken.

Sealt „Muuda lisapaketti.“

Valida real „tulevikus käib söömas“ valik „JAH“ ja valida sobiv algus kuupäev, millal laps lisaeinet söömas käima hakkab. Kui on sobilik valik tehtud vajutada nuppu „Salvesta ja tagasi“

Kuidas loobuda söömisest?

Programm paneb lapse sööma automaatselt terve õppeaasta. Kui soovite PPR eines loobuda, tuleb minna “Koolilõuna” – “Muuda lisapaketti” ja sealt valiku alt “Käib lisaeinet söömas” valik “Ei” ja sobilik kuupäev.

Kuidas käib maksmine?

Menüü ribalt tuleb valida “KOOLILÕUNA.” Lapse nime kõrvalt tuleb valida „Maksmine“ – saate valida avatud aknas sobiva summa ning siis sobiva panga, kus teha ülekanne. Kindlasti tuleb vajutada peale makse sooritamist nuppu „tagasi kaupmehe juurde.“ Makse läheb teie ARNO kontole, kus arvestatakse automaatselt maha need söögikorrad, mil laps on registreeritud lisaeinele (mõnes kohas on pikapäevarühma ehk PPR einele). Kontole võite kanda endale sobiva summa, kuid konto seisu ei tohiks miinusesse lubada.

PPR einet saab tellida enda jaoks sobilikeks päevadeks. Näiteks laps võib käia ainult kolmapäeviti PPR einet söömas. Selleks peab lapsevanem ARNO süsteemist lisama korduvpuudumise (õpetus all väljatoodud lingil). ARNO SÜSTEEMI TULEB MÄRKIDA PÄEVAD, MILLAL LAPS SÖÖMAS EI KÄI, ehk puudumise päevad. Kui laps käib söömas ainult kolmapäeviti, siis lapsevanem peab märkima ARNO süsteemis puudumised esmaspäeval, teisipäeval, neljapäeval ja reedel. Puudumisi saab muuta ja ümber märkida igal ajal.

Arno süsteemis märgitakse ainult puudumisi. See tähendab, et kui ei ole ühtegi puudumist märgitud, käib laps igal eine korral söömas ja raha arvestatakse kontolt maha. Lapsevanem vastutab ise puudumiste märkimise eest.

OLULINE ON TEADA, et saldo võib minna ka miinusesse. Kui Teie laps ei käi enam lisaeinet söömas, peab kindlasti Lisaeine märkima “EI”

Kuidas puudumisi märkida?

Koolilõuna->lapse nime järel “Teata puudumisest” NB! Kui seda nuppu ei ole, tähendab see seda, et laps ei ole lisaeinele registreeritud.

Puudumisi saab teatada kas üksikpuudumisena või korduvpuudumisena.

Puudumist saab märkida vaid tulevikku ning järgmise päeva puudumisest tuleks teavitada enne eelmise päeva kella 12:00. Kindlasti tuleb ise märkida puuduma laps ka päevadel, kui toimuvad väljasõidud, ujumised, spordipäevad vms. Tagasikandeid teha ei ole võimalik, lapsevanem peab ise jälgima oma lapse lisaeinel osalemist.

Arno keskkonnas saate jälgida oma makse jääki ning vajadusel teha uus makse.

PPR eine aasta lõpetamine.

Kui õppeaasta saab läbi ja teie laps jätkab samas koolis õppimist, läheb eine saldo automaatselt üle järgmisse aastasse (miinus k.a.). Kui aga soovite saldolt raha tagasi taotleda, tuleb kirjutada vabas vormis avaldus, kus on kirjas teie lapse nimi, klass, kool ning teie nimi ja arveldusarve number, kuhu sooviksite raha ülekandmist. Avaldus tuleb saata Maia Pajumetsa e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Konto jäägi tagastamine.

Kui laps ei soovi enam lisainet kuid saldole jääb veel kasutamata raha, saame raha tagastada kui saadate vabas vormis avalduse See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. kuhu märkida oma soov, summa, lapse nimi, lapsevanema nimi ja arveldusarve number, millele tagasikanne teha.

Link piltidega juhendile: https://arno.ee/img/image/ARNO%20lisaeine%20lapsevanemale.pdf