24.-26. novembril toimunud Euroopa suurimal robotivõistlusel osales Ülejõe põhikool esmakordselt, aga debüüt kujunes üliedukaks.

Stardijoonel oldi kooli nimel kolme  mBot masinaga. Robot pidi olema õpetatud joone järgselt sõitma,  takistustest mööduma ja taas joone leidma edasiseks liikumiseks.  Meie kooli tüdruk Anneliis Lõhmus (2.b) koos Sütevakas õppiva õe Emma Liisaga saavutasid  isa juhendamisel II koha, kusjuures pjedestaalile tõusti arvestuses võistkondade hulgas itaallaste järel Eesti parimatena.

Rain Akk 6. b klassist saavutas 15. koha - olla individuaalvõistlejana 108 võistlustulle registreerunud meeskonna hulgas nii kõrgel kohal on igati märkimisväärne.

Võistluselt võtsid kogemusi Miko Reilent, Harry Schants ja Kristjan Maripuu 5.c klassist. Nende masin keerulise raja finišijoont ei ületanud, aga lohutuseks olgu see, et rohkemal kui 80% võistlejatest ei õnnestunud see samuti.

Tänan kõiki õpilasi Robotexil osalemise ja selleks eelnevalt palju tunde kulunud koodikirjutamise ning roboti peal katsetamiste eest! 
Suur aitäh teile, lapsevanemad, kes te toetasite oma lapsi selles protsessis! 
Veel tunnustan lapsevanem Andi Lõhmust Tehnoloogiahariduse Seltsisist, kes toetab meie kooli robootika valdkonna arengut ja andis juhendajana võimaluse Ülejõe koolil särada tänavusel Robotexil!


Kalmer Kivi
mehhatroonikaõpetaja